www.lester-chmiel.pl
Dziś jest niedziela, 18 sierpnia 2019 r.
Produkty i usługi

KONTAKT Z NAMI
PPH LESTER
Lech Chmiel

ul. Młynarska 8
82-500 Kwidzyn

Tel/fax: (55) 279-22-42
Tel kom: (+48) 606-991-505
Tel kom: (+48) 601-918-908

e-mail: biuro@lester-chmiel.pl
 
Wyroby z tektury i papieru
Kątowniki tekturowe

Kątowniki tekturowe służą do zabezpieczania ładunków w czasie transportu i magazynowania.

Obok folii stretch i taśm spinających stanowią ważny element pakowania zapewniający większą stabilność przewożonych towarów i pozwalający na uniknięcie strat powstałych podczas procesów logistycznych. Z tego względu kątowniki tekturowe zdobywają coraz większą popularność w tych gałęziach przemysłu gdzie produkt gotowy jest bardzo dużej wartości, wysyłany jest na duże odległości lub składowany jest długo w magazynach lub chłodniach. W ostatnich latach kiedy coraz ważniejsze stają się aspekty oszczędności, poszerza się też grupa klientów, którzy rezygnują z tradycyjnych sposobów pakowania towarów w grube pudła tekturowe, a do przewozu swoich produktów montują specjalne stelaże właśnie z kątowników tekturowych. W taki sposób pakowane są coraz częściej np. rowery. Zależnie od zastosowania u klienta finalnego kątowniki mogą być produkowane w różnych szerokościach, grubościach i długościach, jak również mogą być pokrywane różnymi typami papierów pokryciowych.

Tuleje tekturowe

Tuleje tekturowe to produkt mający szerokie zastosowanie w przemyśle poligraficznym (do nawijania etykiet samoprzylepnych, plakatów, map, broszur, ulotek), papierniczym (produkcja i konfekcja papierów), opakowaniowym (folie, taśmy) czy włókienniczym (tkaniny, dywany). Głównymi parametrami określającymi tuleje są średnica wewnętrzna, grubość ścianki i długość. Każdy z tych parametrów ma wpływ na wytrzymałość tulei dlatego w zależności od zastosowania są dobierane w bezpośredniej relacji z klientem.

Tuleje produkujemy wyłącznie z materiałów ekologicznych, jakimi są papiery podlegające ponownemu przetworzeniu i kleje wytwarzane na bazie składników obojętnych dla środowiska naturalnego.

Tektura falista

Tektura falista jest produktem wyjątkowo szeroko wykorzystywanym w różnych sektorach przemysłu.

W postaci pudeł może być niezbędnym opakowaniem, w postaci przekładek, kratownic czy narożników może być niezbędnym zabezpieczeniem tegoż opakowania. Wystarczy dodać odpowiednio skomponowany kolorystycznie nadruk i samo opakowanie może stać się reklamą produktu który znajduje się w środku, zapewniając jego rynkową rozpoznawalność. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku przetwarzamy tekturę falistą w postać określoną przez klienta, dobierając w zależności od sposobu użycia przez klienta typ fali, papier pokryciowy i inne ważne parametry.

Papiery

Będąc od lat producentem kątowników i tulei tekturowych posiadamy dostęp do najróżniejszych papierów, takich jak Kraft, Testliner, fluting, papiery stosowane w przemyśle poligraficznym czy papiery pokrywane polietylenem, silikonem lub aluminium. Posiadamy własne maszyny do konfekcji papierów, dzięki czemu jesteśmy w stanie oferować klientom papiery w zwojach, jak również w bobinach o wymiarach wskazanych przez klienta.